IDM engineering

Praėjimo kontrolė

Praėjimo valdymo ir kontrolės sistemos yra naudojamos gamyklose, ligoninėse, daugiabučiuose ir kituose administracinės paskirties pastatuose, gali būti kombinuojamos su kitomis sistemomis papildomai identifikacijai.

Šios sistemos pagrindinė paskirtis, tai nepageidaujamų asmenų ribojimas ir į pastatą įleidimas tik tų asmenų, kurie tam turi teisę. Toks patekimo valdymas labai populiarus verslo centruose, daugiabučiuose, mokyklose. Šiuo metu dėl patogumo pastebima tendencija tokias sistemas rengtis ir individualiuose namuose. Šeimininkui tereikia skaitytuvą paliesti kortele, nuskaityti piršto antspaudą arba suvesti kodą. Įeigos kontrolė susideda iš valdymo kontrolerio, kuris dažniausiai įrengiamas saugiai, kad nepasiektų pašalinis asmuo ir kortelės ar piršto skaitytuvo, prie kuro ir vyksta identifikacija. Net piktybiškai pažeidus skaitytuvą, asmuo nebus įleistas, nes visus autorizavimo procesus valdo pastate esantis kontroleris, todėl dažniausiai holivudo filmuose rodomas scenarijus čia nepasitvirtins.

Gamybiniame verslo sektoriuje labai pasiteisina toks praėjimo ribojimo sprendimo apjungimas su darbo laiko apskaitos sistema. Tai palengvina darbuotojo apskaitą, tabelio pildymus, mato kiek darbuotojas buvo pertraukose o kiek gamybinėse patalpose, kiek dažnai vaikščiojo. Taipogi praėjimo sistemoje galima įdiegti tvarkaraštį, pagal kurį atitinkamam darbuotojui veiks patekimas. Dar ši sistema pasitarnauja įvykus vagystės ar kitam incidentui, nes pagal laiką matoma koks darbuotojas ar darbuotojų grupė buvo objekte.

Kalbant apie praėjimo sistemos plečiamumą, tai čia galima rasti nuo valdomų vienų durų iki poros šimtų. Sistemos būna su autonominiu valdymu arba centralizuotai valdoma sistema. Autonominės sistemos dažniausiai naudojamos, kai reikia kontroliuoti kelias duris, o centralizuotos būna diegiamos gamybinėse patalpose, telekomunikacinių sprendimų įmonėse, kur viską galima valdyti dideliu mastu. Tokiose organizacijose atėjus naujam darbuotojui, administratorė gali iš karto suteikti atitinkamas teises atsidaryti visą grupę durų, riboti atitinkamus patekimus ir panašiai.

Esame įrengę, suprojektavę ne vieną praėjimo sistemą, todėl drąsiai kreipkitės ir Jums padėsime.